ייפוי כוח מתמשך כי יש החלטות שחייבים לקבל היום!

בחירת עו"ד ייפוי כוח מתמשך

ראשית נסביר על מהו ייפוי כוח מתמשך ומה חשיבותו וכיצד תבחרו עו"ד ייפוי כוח מתמשך המוסמך לעריכת מסמך משפטי וחשוב זה.

"ייפוי כוח מתמשך" הוא הסדר משפטי שהוסף במסגרת תיקון 08 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב– 0967 (להלן: "החוק"). התיקון מבטא תפיסה חדשה בנוגע לאנשים בעלי מוגבלויות בריאותיות או כשירות משפטית, ששמה במרכז את זכותו של כל אדם לחיות את חייו בהתאם לבחירותיו ולרצונו החופשי.

התפיסה מדגישה את יכולותיו של האדם ולא את מוגבלותו, ומכירה בחובתה של המדינה לאפשר לכל אדם למצות את יכולותיו באמצעות קידום ופיתוח של מנגנוני תמיכה, סיוע והגנה, גם אם יכולותיו או כשירותו המשפטית הוגבלו, מסיבה כלשהי, באופן זמני או קבוע.

 כיום קיימים בחוק שלושה הסדרים שמטרתם לסייע ולתמוך באדם המתקשה לנהל את ענייניו בעצמו, בהתאם לבחירתו ולרצונו:

  1. ייפוי כוח מתמשך
  2. תמיכה בקבלת החלטות
  3. אפוטרופסות

חשיבות עריכת ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי שמאפשר לאדם לתכנן את עתידו, בשלב שבו הוא עדיין בעל יכולת ומסוגלות לקבל החלטות ולבצע פעולות.

במסגרת מסמך ייפוי כוח מתמשך ניתן לקבוע כיצד יראו חייך בעתיד, אם וכאשר תגיע למצב שבו לא תהיה מסוגל לקבל החלטות או לנהל את ענייניך בהיבטים מסוימים (המונח שהחוק קובע הוא" :להבין בעניין" מסוים או לקבל החלטות בקשר אליו, ולמנות אנשים מהימנים עליך כמיופי כוח אשר יפעלו בשמך ועבורך, בתחומים שונים הנוגעים לחייך).

ייפוי כוח מתמשך

האדם שמנסח את ייפוי הכוח המתמשך מכונה בחוק "הממנה". אתה כממנה יכול לקבוע באילו עניינים תוכל לקבל את עזרתו של מיופה כוח שתמנה ומה יהיו סמכויותיו.

מה חשוב לדעת בבחירת עו"ד ייפוי כוח מתמשך?

על פי החוק במדינת ישראל, מסמך ייפוי כוח מתמשך, חייב להיערך רק אצל עו"ד ייפוי כוח מתמשך, אשר הוכשר והוסמך לנושא זה, על ידי לשכת עורכי הדין בישראל ורשום במאגר האפוטרופוס הכללי.

רצוי ומומלץ לבחור כמובן בעורך דין מנוסה בעניין זה, אשר ביצע וערך מסמכים שכאלה.

לאחר עריכת מסמך ייפוי הכוח המתמשך אצל עו"ד ייפוי כוח מתמשך, נדרש להפקיד את המסמך החתום, אצל האפוטרופוס הכללי.

עלות עריכת מסמך ייפוי כוח מתמשך

אחת השאלות הראשונות היא שעורכי דין נשאלים היא מה עלות עריכת מסמך שכזה, או מהו שכר הטרחה הנהוג במקרים אלה, אך אין לכך תשובה מוחלטת, מכיוון שמשרד המשפטים לא קבע תעריף מומלץ והעלות בעצם נקבע ע"י בעל המקצוע כראות עיניו.

עלותו של מסמך זה, נגזרת בסופו של דבר מפרמטרים שונים, כגון, מורכבותו של ייפוי הכוח המתמשך, הרמה המקצועית והניסיון של עו"ד ייפוי כוח מתמשך אשר עורך למענכם את המסמך וכמובן זמן העבודה הדרוש לצורך כך.

 

>> לשאלות נפוצות ותשובות בנושא ייפוי כוח מתמשך, לחצו עליי!  

החופש שלכם לבחור מתחיל כאן

לתיאום פגישה אישית חייגו 052-544-30-80 או השאירו הודעה

דילוג לתוכן